Jak na pokojíček pro dvě děti? Doplňky-nábytek.CZ

registrace »
zapomenuté heslo »
K dnešnímu dni 23.4.2018 nabízíme 11263 modelů a 2 značek.
Tisknout

Jak na pokojíček pro dvě děti?

Zařídit útočiště pro jedno dítě, aby bylo zcela spokojené, je oříšek. Jak si však co nejlépe poradit s řešením místnosti pro dvě ratolesti, navíc s rozdílem věku, pohlaví i okruhu zájmů?

Jak na pokojíček pro dvě děti?

Zařídit útočiště pro jedno dítě, aby bylo zcela spokojené, je oříšek. Jak si však co nejlépe poradit s řešením místnosti pro dvě ratolesti, navíc s rozdílem věku, pohlaví i okruhu zájmů?

dětský pokoj Kami

Nebývá ojedinělým jevem, že prostorové možnosti domácnosti neumožňují poskytnout každému potomkovi samostatný pokoj. Pojďte s námi na návštěvu dětského pokoje o rozloze 15,7 m2, kde se podařilo sladit bydlení osmiletého chlapce a čtyřletého děvčátka. Možná se pod výslednou idylku podepsal i fakt, že oba se na návrhu svého království aktivně podíleli. Hned na začátku zavrhli myšlenku na palandu, která bývá častým nájemníkům takových pokojů. Stačil jeden pohled na její reálné rozpínavé rozměry v podobné pokoji u sousedů, plus dvě bouchnutí hlavy o strop při hře "na patře" a nadšení pro tento typ nábytku děti opustilo.

KAM s dětskou skříní?

Proto bylo třeba vymyslet rozložení dvou postelí, dvou pracovních stolů, úložného nábytku na hračky, knížky a oblečení, vedle vytvoření co největšího volného prostoru na hru. Začalo se kreslit. Rodiče si vytvořili maketu pokoje a jednotlivých prvků zařízení v měřítku 1: 25 a přesouvali nábytek do mnoha variant. Děti dostaly podobnou roli, které se ujali s radostí. Odvážné nákresy "půdorys-bokem-šikmo-pohledů" čtyřleté malířky pobavili celou rodinu. Zařídit útočiště pro jedno dítě, aby bylo zcela spokojené, je oříšek. Jak si však co nejlépe poradit s řešením místnosti pro dvě ratolesti, navíc s rozdílem věku, pohlaví i okruhu zájmů? Při návrhu zohledněny i pohled od vstupu do pokoje, aby v něm neovládala velkoplošné nábytkové kusy. Stávající osazení dveří v daném půdorysu 3,5 x 4,5 m nepřálo volbě celostěnových vestavěné skříně. Vpravo od dveří zůstalo volných jen 35 cm a po levé straně by zas dobudována klasická skříň s hloubkou 60 cm opticky zmenšovala místnost a vznikl by problém s umístěním druhé postele. Zvítězil proto nábytek na míru s atypickou hloubkou 35 cm v bílém provedení, aby podpořil světelnost nevelké pokoje. Jeho situování na pravé straně od vchodu do pokoje, kterou vstupující téměř nevnímá, pomohlo opticky nezatížit dětský pokoj velkou skříní.

dětský pokoj Solon 2

Pro každé dítě soukromí

Důležitým faktorem při zařizování byl i samotný fakt, že jde o dvě odlišné osobnosti s potřebou samostatných koutků jen pro sebe. Jako dělící stěna posloužilo seskupení k sobě připojených čtyř otevřených polic. Vytvořilo se tak malé útulné zákoutí pro chlapce, jehož samostatnou zónu podtrhuje originální bordura s motivem domků.

Barvy dětského pokoje

K bílému dětskému nábytku bylo potřeba navrhnout barevnější stěny. Naštěstí se sourozenci shodli na stejné hlavní barevnosti: světlezelené. Volba padla na tapety a textilie, které bude možné jednoduše a rychle vyměnit, kdykoliv zatouží po změně. Výběr neutrálního bílého nábytku tak získal další plus za přizpůsobivost. Při svépomocné tapetování vznikl nápad vystřihnout okraj tapety do tvaru kopcovité krajinky a tento koncept přenést po celém obvodu dětského pokoje.

studentský pokoj Rosso D1

Zvolená zelená barevnost dle psychologie barev působí uklidňujícím dojmem, uvolňující a podporuje soustředění a přemýšlení. Jako malé osvěžení zvolili druhou, doplňkovou barvu oranžovou, která dodala dětském pokoji teplo, veselost a hravost. Pod optimální světlost se podepsali tři faktory: bílý nábytek a strop, vhodně rozmístěné centrální a doplňkové svítilny av neposlední řadě denní světlo, které znásobuje bílá bavlněná záclona bez vzorů. Rozmístěním nábytku po stranách pokoje a koncentrací odkládacích prostor mimo hlavní úhlů pohledu působí pokojíček vzdušně a poskytuje dostatek centrálního místa na hry.